Proč vegetariánství ano a proč ne...

4. ledna 2008 v 19:30 |  Vegetariánství

Vegetariánství ANO!

Maso přináší tělu hodně rizik.

Maso je vysokotučnou potravou. Vysoké množství tuku přispívá k obezitě a dalším civilizačním nemocem. Maso je i bohatým zdrojem cholesterolu. Přispívá k ucpávání cév.
Naopak rostlinná potrava neobsahuje cholesterol, působí preventivně a léčebně. Maso je vysokobílkovinnou potravou a působí při ztrátách vápníku z těla (nadbytek bílkovin přetěžuje ledviny).
Některé rakovinové nemoci souvisí s požíváním živočišných bílkovin a jejich nadměrná konzumace způsobí, že tělu chybí vláknina.

Maso zvířat obsahuje zárodky nemocí.

Maso zvířat velmi často obsahuje skryté nebo potlačené zárodky nemocí, růstové hormony, zbytky antibiotik, solí a nitrátů. Tyto faktory působí silně degenerativně a je prokázáno, že lidský organismus reaguje na maso jako na cizorodou látku a brání se.

Lze maso nahradit?

Pestrá rostlinná strava, sója a rozumné množství mléčných produktů zajistí všechny potřebné živiny a je daleko vhodnější než masitá strava.

Vegetariánství NE!

Maso je pro naše tělo velmi důležité.

Maso má ve výživě velmi důležitou úlohu. Je zdrojem plnohodnotných bílkovin a pouze ty obsahují všechny esenciální aminokyseliny, které si tělo samo neumí vytvořit. V tomto ohledu není žádná rostlinná bílkovina plnohodnotná.

Konzumace masa se mění s věkem.

Maso je důležité v období růstu dětí, je zdrojem bílkovin, minerálních látek, železa a vitaminů A, D a B.
Maso je bohaté na všechny esenciální aminokyseliny budující svalovinu, proto je důležité v jídelníčku i pro těhotné, sportující a fyzicky pracující.

Jak často jíst maso?

Váš jídelníček by měl obsahovat alespoň třikrát v týdnu kvalitní maso. Z hlediska prevence obezity je důležité konzumovat maso libové. Jednu až dvě porce masa by měly tvořit mořské ryby.

Slavní vegetariáni

"Rodina" vegetariánů se skládá z mnoha slavných a významných osob - filozofů, vědců, umělců, sportovců dob minulých i dnešních: Avril Lavigne,Pythagoras, Sokrates, Platón, Hipokrates, Ovidius, Seneka, Klement Alexandrijský, král Ašóka, Leonardo da Vinci, Michelangelo, Newton, Goethe, Wagner, Lincoln, Nietzsche, Voltaire, Shaw, Gandhi, Tolstoj, Gorkij, Nurmi, Albert Schweitzer a Albert Einstein, Johny Cash, Paul McCartney s manželkou, Pamela Andersenová, George Harrison, Donovan, Sting, Bryan Adams, Peter Gabriel, Annie Lenoxová, Kate Bushová, Brigitte Bardotová, Kim Basingerová, Jorja Fox, Gunde Svan, Sting, Jana Kratochvílová, Zuzana Navarová, Zuzana Bubílková, Eva Vejmělková, Robo Grigorov, Vladimír Kokolia, Ota Baláž, Jan Burian aj.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama