Testování kosmetiky

15. ledna 2008 v 16:18 |  Testování na zvířatech

Testování kosmetiky

Většině z nás to přijde jako hrozná věc, přesto jí však bereme jako nezbytnost a často i samozřejmost-jak strašné.Nejspíš každý ví, že kosmetika a nejen to se testuje na zvířatech.Už méně z náš si však také uvědomí jak takové pokusy probíhají a ještě méně se nad tím pozastaví.
Ani já nad tím dřív moc nepřemýšlela a snažila se to přehlížet, hrůza nechápu jak jsem mohla být tak sobecká!!!Jenže teď již ne.Vím bohužel naprosto přesně jak takové pokusy probíhají a jak nepředstavitelně při nich nevinná zvířátka trpí.Nehodlám už nadále být jenom ač nesouhlasícím tichým svědkem, jakým je většina z Vás.Snažím se pomáhat, jak to jde.Zatím jsem na žádné demonstraci nebyla, ale až nějaká bude určitě na ní půjdu a doufám, že nejsem sama.

LIDIČKY JÁ VÁS TADY TEĎ PROSÍM, NEBUĎTE LHOSTEJNÍ A NEŘÍKEJTE SI, ŽE VAŠE ÚČAST STEJNĚ ŽÁDNÉ ZVÍŘE NEZACHRÁNÍ.TO JE TOTIŽ TEN PROBLÉM, VŠICHNI SI ŘÍKAJÍ, ŽE O JEDNOHO ČLOVĚKA VÍCE ČI MÉNĚ NIC NEZMĚNÍ-NENÍ TO PRAVDA!!!PROSÍM POKUD MÁTE SRDCE A NEJSTE BEZCITNÉ STVŮRY, POMOZTE!!!KRÁLÍČCI,KOČIČKY,PEJSCI,MYŠKY ANI JINÍ TVOROVÉ V LABORATOŘÍCH SE BRÁNIT NEMOHOU, NEUMÍ...POTŘEBUJÍ NAŠÍ POMOC JSME JEDINÍ KDO JE MŮŽE ZACHRÁNIT!!!!!!!!!!


Každý rok je pro potřeby kosmetického průmyslu zabito jen v EU zhruba 40 000 zvířat. Celosvětově to je pak nejméně 300 000 zvířat. Přesnější odhad neexistuje, protože USA neeviduje počty použitých myší, potkanů ani králíků. Čína také nepodává přesnější informace, takže je těžké zjistit skutečný stav věci. I kdyby však umíralo "jen" 100 zvířat ročně, je potřeba si uvědomit, že za každým číslem ve statistice se skrývá konkrétní zvíře. To muselo trpět a zemřít kvůli nesmyslné představě o spolehlivosti pokusů na zvířatech.

!!!!!!!ALTERNATIVNÍ METODY TESTOVÁNÍ KOSMETIKY!!!!!!!

Existuje mnoho metod, při nichž nejsou využívána zvířata a mohou být použity při testování kosmetického a toaletního zboží. V posledních letech se například prosadila buněčná toxikologie. Vědci vyvinuli technologii, která umožňuje růst libovolné lidské buňky in vitro (ve zkumavce) - to znamená, že lze nyní výsledky testů přímo aplikovat na člověka místo na zvíře.
Je nespočetně efektivních a spolehlivých metod nevyužívajících zvířata, které je možné využít při testování kosmetiky: např. rekonstruovaná lidská pokožka, rohovkové buněčné linie, počítačové modely či studie na lidských dobrovolnících..
Doposud bylo schváleno asi 8 - 10000 jednotlivých kosmetických ingrediencí jako bezpečných pro užívání člověkem. Pokud by opravdu chtěly, mohly by všechny kosmetické společnosti okamžitě přestat používat pokusy na zvířatech. Mají možnost kombinovat ingredience, které jsou již dostupné, s řadou alternativních metod. Bohužel řada společností upřednostňuje profit před soucitem a zbytečné pokusy na zvířatech jsou stále ošklivou součástí průmyslu krásy.

A TADY JE PÁR OBRÁZKŮ ABYSTE SI MOHLI UDĚLAT OBRAZ JAK TO V TAKOVÉ LABORATOŘI VYPADÁ:

ZDÁ SE VÁM TOTO SNAD NORMÁLNÍ??????MĚ TEDY NE!!!!!!!!!!!!!!

UPOZORŇUJI, ŽE JSEM SEM UMÍSTILA POUZE TY MÍRNĚJŠÍ OBRÁZKY

PRO SILNĚJŠÍ POVAHY: Další obrázky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Koňka ( pro tebe Aňa [ blbá přezdívka]) Koňka ( pro tebe Aňa [ blbá přezdívka]) | E-mail | Web | 16. ledna 2008 v 14:40 | Reagovat

Je to hnus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!........................................................................................................................

...........................................................................................................................................................

A máš u mě diplomek...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama