Únor 2008

Nehoda, nebo naschvál?Aneb, jak může normální člověk přejet koně???

29. února 2008 v 22:19 Týrání zvířat
Je možné, že někdo nevidí koně, jak přechází nebo přebíhá přes silnici? To je ten kůň tak malý?Jestli chceš vidět fotky, jak to dopadne, když se koník :( srazí s autem, tak klikni na celý článek..

Ten člověk v tom autě musel jet jak naprostej kretén, COPAK JE TOHLE MOŽNÉ???

Drsné ale pravdivé fotky z lovu velryb a delfínů...

29. února 2008 v 22:17 Lov velryb a delfínů
Tak začneme u delfínů...
Maminka s miminkem:
Velryby a ostatní mořští savci:
Nic proti, ale vyfotit se u mrtvého těla? Jsou ty lidi normální?

Pravé kožichy: Ano, či ne?

29. února 2008 v 22:15 Kožichy


PRAVÉ KOŽICHY: ANO, ČI NE? Je nutné vybíjet zvířata?
Milan Koukal (18. 08. 2006)
Globální boj (naštěstí veskrze symbolický) mezi sebou vedou zastánci a odpůrci kožichů ze zvířat. Žhavá problematika nedávno vyvolala silné emoce i na jednání Evropského parlamentu.


V lese u Svatého kříže se válely uřezané kozí hlavy

29. února 2008 v 22:04 Smutné,pravdivé příběhy

V lese u Svatého kříže se válely uřezané kozí hlavy

Cheb - Věc šetří policie pro podezření z trestného činu týrání zvířat. Fotogalerie z místa nálezu.
Autor: Jarmila Prchalová
Jarmila Prchalová
Hrůzný nález objevili chebští strážníci při kontrole lesních cest v okolí města. V lese za vietnamským obchodním centrem ve Svatém kříži našli odřezané kozí hlavy a vnitřnosti nebohých zvířat. Ta pravděpodobně skončila na talířích některé z místních asijských restaurací.

"Hlídka si nejprve myslela, že do lesa někdo pohodil staré lednice," uvedl ředitel chebské městské policie Jiří Šmolík. Strážníci objevili zbytky koz až při podrobnějším ohledání místa činu. Vnitřnosti byly uložené v igelitových pytlích a nacpané do polystyrenových krabic. Ty zdálky vypadají jako malé lednice.
"Při bližším ohledání jsme na místě našli čtyři kozí hlavy a jejich vnitřnosti. Nemohly tu ležet dlouho, protože jinak by je lišky roztahaly po okolí. Celý případ jsme předali republikové policii kvůli podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat," dodal Šmolík. Za to hrozí pachateli až rok vězení nebo vysoký peněžitý trest. Tím, že zbytky mrtvých koz vyhodil pachatel do lesa, porušel ještě navíc veterinární zákon. Odpad tohoto druhu musí likvidovat speciální zařízení.

Zabité kozy má na svědomí pravděpodobně někdo z chebské vietnamské komunity. Svědčí proto způsob zabití.
"Český řezník kozu stáhne z kůže," reagoval na náš dotaz odravský řezník Martin Košata. Nalezená zvířaty byla ale opařena jako prasata. To je údajně způsob používaný v Asii. Kozí maso má přitom specifickou chuť jako skopové. Čím starší, tím výrazněji je cítit. V kořeněných asijských jídlech to ale není poznat.

Informace o tom, že kuchaři v asijských restauracích vaří z kozího masa veřejnost děsí. "Jde mi z toho mráz po zádech. Chuděry kozičky. Já raději do vietnamských bister nechodím. Nevěřím jim," uvedla Tereza Hrdličková z Chebu.

Vietnamští restauratéři ze sousední tržnice ale tvrdí, že kozí maso v kuchyních nepoužívají.
"My v restauraci vaříme z hovězího, vepřového nebo drůbežího masa. Kozí maso se tady v žádné restauraci nurčitě epoužívá," reagoval na náš dotaz majitel thajské restaurace ve Zlatém Kříži Dang Xuan Duoc. Kozí maso si mohl podle něj použít některý Vietnamec pro soukromou hostinu. S její přípravou je prý ale mnoho práce.

Vegan.cz

29. února 2008 v 22:02 Oficiální stránky

VEGAN.CZ - stránky o veganství - VSTUPTE!
Stránka hlavně pro veganya vegetariány nebo pro ty ,co o tom uvažují či chtějí vařit vegansky pro své zvíře.Jestli se o vegantsví nějka zajímáte nebo dokonce jste vegany najdete tam plno výborných receptů, tady jeden máte:
Recept na cca 20-25 lívanečků:
5pol. lžíc sušeného sój. mléka
500ml. vody
4pol. lžíce hl. bílé mouky
4pol. lžíce pohankové mouky

špetku soli
Vše šlehačem s metličkami vyšleháte, popřípadě na správnou hustotu dosypete mouku, aby těsto bylo dobře lité na pánev zvanou lívanečník :-)

Juu díkes

29. února 2008 v 21:55 Me & blog
Juu díkes ..diplomek za spřátelení od Palin Dragon..fakt pěkný:)

Řetězáček od Palin Dragon

29. února 2008 v 14:24 Me & blog
Dobře..tak začneme.. :) Máš noc, nebo den??
Poledne a půlnoc:)
Jaký používáš sprchový gel??
Ježiš..tak různě...Nemam nějakej extra tip..
A šampón??
Taky xD
Za jak dlouho jdeme do školy?? =(
V pondělí ale máme sraz až v 9:45 na Muzeu...
Máš rovné, nebo vlnité vlasy??
No..jak kdy podle toho jak si lehnu x)
obvykle spát??
Kolem 9-10...Někdy i o dost pozdějc :)
Nebuduu těuž dál trápit :o) Napiš 3 blogy/weby co budou pokračovat..:) Nenarušuj význam Řetězáku prosím a napiš ty blogy..

x-tý SBěčko

28. února 2008 v 20:12 Spřátelené blogy
Mam super nový Sběčko tentokrát neni o zvířatech,ale o dracích(ty uplně miluju),o magii a tajemnu.Pokud vás tohle zsjímá nebo byste chtěli poznat novej blog určitě se tam podívejte.
Bloček zde

Tygr Ussurijský

28. února 2008 v 20:09 Ohrožené druhy
Tygr Ussurijský
Tygr Ussurijský (Panthera tigris altaica)Nyní žije jen ve velmi omezené části východního Ruska. Odhadovaný počet 150 a 400 těchto tygrů v divočině.Jejich už tak málo že se na ně skoro zapomělo ale já na ně nikdy nezapomenu, protože jsou to největší tygři planety Země.

http://www.zoopraha.cz/data/fgal/000000195_p.jpg

zdroj


Z kočky si udělali živý terč

28. února 2008 v 17:19 Smutné,pravdivé příběhy

Z kočky si udělali živý terč

20. 2. 2008
Ostrava - Policisté vyšetřují další otřesný případ týrání zvířat. Obětí je kočka, kterou těžce zraněnou našli tento týden náhodní kolemjdoucí v Ostravě-Staré Bělé.
Autor: Jaroslav Perdoch Autor: Jaroslav Perdoch
Těžce zraněnou kočku našli náhodní kolemjdoucí v Ostravě-Staré Bělé.
Těžce zraněnou kočku našli náhodní kolemjdoucí v Ostravě-Staré Bělé.
Ihned přivolali odchytový oddíl městské policie. Strážníci zjistili, že zvíře má vystřelené oko a ránu na krku. Vše nasvědčuje tomu, že si z něj někdo udělal živý terč, na který pálil ze vzduchovky či jiné zbraně.
Jak uvedla mluvčí ostravské městské policie Dana Klišová, kočka byla ihned převezena na ostravskou veterinární kliniku. Následné rentgenové vyšetření ukázalo, že má v těle celkem čtyři diabolky. "Všechny se pokusíme vyjmout. Nejhorší je diabolka v lebce, v oblasti oka," uvedl veterinář Jan Nytra. Samotná operace byla plánována na úterní večer. Výsledky budou známy ve středu dopoledne.

Postřelená kočka vážnou operaci přežila, po tyranovi pátrá policie

Veterinářům se podařilo zachránit vážně zraněnou kočku, kterou tento týden někdo postřelil v Ostravě-Staré Bělé. V úterý pozdě večer se podrobila náročné operaci, během které jí byly z těla vyjmuty čtyři projektily, vypálené pravděpodobně ze vzduchovky. Jedna střela zasáhla oko, další krk, hruď a bederní oblast. Největší nebezpečí představovala diabolka, která zasáhla oko a skončila v lebce. "Operace se zdařila," uvedl ve středu Jan Nytra z veterinární kliniky v Ostravě s tím, že ráno již zvíře spořádalo plnou misku jídla. "To je dobré znamení," dodal Nytra s tím, že projektily jsou uschovány na klinice. "Necháváme je pro případ, že by si je jako důkaz vyžádala policie," řekl Nytra.

Zvíře sice přišlo o jedno oko, běsnění neznámého střelce ale přežilo. Léčba potrvá ještě několik dnů.

Po násilníkovi pátrá policie

Strážníci z místa činu pořídili fotodokumentaci, kterou i s dalšími informacemi předali státní policii. Ta po pachateli začala pátrat. Neznámému násilníkovi, který zvíře mučil, zatím hrozí jen několikatisícová pokuta za přestupek. O trestný čin týrání zvířat by se jednalo pouze tehdy, pokud by kočka zemřela. Další možností je, že dotyčný již v minulosti provedl podobnou ohavnost. Za této situace by mohl ve vězení strávit až jeden rok.
Během krátké doby je to již druhý podobný případ, kterým se ochránci zákona v Moravskoslezském kraji zabývají. V lednu na základě brutálních záběrů zveřejněných na internetu začali vyšetřovat smrt kočky v Morávce na Frýdecko-Místecko. Parta mladých lidí během oslav zvíře opila a pak na ně pustila bojového psa. Hrůzné dílo dokončil mladík, který roztrhané, ale stále žijící kočce skočil na hlavu.
Skupinka si vše pro vlastní pobavení natáčela na video. Ze záběrů se nyní kriminalistům podařilo identifikovat jednotlivé aktéry události, která se odehrála již v roce 2006. První obvinění by mohla padnout již v nejbližších dnech.


Cena kožichu: nepředstavitelné barbarství

28. února 2008 v 17:06 Kožichy
Cena kožichu: nepředstavitelné barbarství
"Když slyšíme křik zvířete týraného člověkem, neušetříme jeho život. Zacpeme si naše uši". Luise Rinser

Super dračí diplomky:)

27. února 2008 v 21:02 Me & blog
Další cenka za bleskovku s příběhem.Za tyhle cenky jsem fakt strašně ráda,protože miluju draky a taky ten velkej diplom dostalo jen pár lidiček takže fakticky moc dík:)

Týrání pitbula: vyhladovělá fena na řetězu!

27. února 2008 v 17:37 Smutné,pravdivé příběhy
Policie z Chebu šetří týrání psa, majitelé fenku uvázali u stavení u řetězu. Ilustračí foto.
Policie v Chebu řeší případ týrání čistokrevné feny pitbula. Majiteli hrozí postih za přestupek nebo trestní stíhání. Zvíře tyrani uvázali na řetězu u usedlosti na Vackově blízko Plesné. Podle přivolané veterinářky bylo ve velmi zuboženém stavu, vyhladovělé a podchlazené. Život feně zachránila rychlá operace.
O tom, že život fenky visel na vlásku, svědčí i slova veterinářky, která psa na vlastní riziko zachránila.
"Úplně zmizí osvalení na hlavě, to se stává pejskům, kteří jsou těsně před smrtí," řekla naší televizi veterinářka Markéta Pacltová.
Na fenku v zuboženém stavu upozornili policii a veterináře manželé Boučkovi z Plesné.
Fena je po operaci
Fena je po operaci na kapačkách. Vypadá jako velmi staré zvíře, ve skutečnosti jí ale nejsou podle odborníků více než čtyři roky. Je to prý důsledek špatného zacházení.
"Ten pes měl v očích zármutek, smutek, bolest, já jsem to ještě nikdy neviděla, já byla v šoku," řekla nám paní Boučková.
Pes byl přivázaný na řetězu. Snažil se ho podle všeho překousnout, proto má podle lékařky zcela ohlodané zuby až na dáseň. Vystouplá žebra od hladovění jsou více než patrná.
Zvíře musela lékařka ukrást
Aby vůbec čistokrevné feně veterinářka zachránila život, musela se o víkendu odhodlat zvíře jednoduše ukrást a odvést k sobě do ordinace.
"Ona je to totiž často jediná možnost něco udělat, protože než se ty orgány všechny rozhýbou... Já mám obavy, že bych to nakonec mohla odskákat," řekla veterinářka.
"O případu zuboženého psa víme, provádíme šetření u majitele psa," řekla mluvčí chebské policie Martina Hrušková.
Pitbul zatím zůstává v péči veterinářky z Plesné. Všichni ale doufají, že o fenku někdo brzy projeví zájem.
zdroj: Odpolední Televizní noviny, autor: František Nyklas


Pomoz a kopíruj!!!

27. února 2008 v 14:02 Kopírujte!!
Všichni kdo můžete si dejte tento článek na svůj web! Nemusíte nikam psát kdo je jeho tvůrce ale hlavní je ten článek né zdroj článku! Takže si skopírujte i tyto závěrečná slova!
Většině z Vás tyto obrázky přijdou nechutné,ale nezavírejte oči před realitou!!!!!To,že Vy máte doma krásné a zdravé zvíře neznamená,že takto netrpí zvířata jiná!!!!!!!Prosím podepisujte petice,nepoužívejte výrobky těchto firem a HLAVNĚ ŠIŘTE TENTO ČLÁNEK DÁL!!!!!!!!!!!!!!
DÁL!!!!!!!!!!!!!!
Je to strašnééé!
A tyto firmy způsobují tohle!: