Duben 2008


Příběh týraných zvířat v Krupé-Záchranná akce úspěšná :)

4. dubna 2008 v 18:22 Smutné,pravdivé příběhy

Příběh týraných zvířat v Krupé

Záchranná akce úspěšná

Ve čtvrtek, 9.3.2006 jsem shlédla reportáž z cyklu Občanské Judo na TV Nova, která mne zvedla ze židle. Z reportáže vyplynulo, že týraná zvířata v našem státě v podstatě nemají šanci na lepší podmínky, protože naše legislativa neurčuje, kdo má povinnost financovat odebrání těchto zvířat ze špatných podmínek do lepší - náhradní péče. Reportáž tento problém vyzdvihla na konkrétním případě z obce Krupá u Rakovníka, kdy "majitel" chová zvířata v otřesných podmínkách v polorozpadlém statku asi 20 let!
Okamžitě po shlédnutí tohoto dokumentu jsem se rozhodla, že tohle musím zarazit! Dala jsem dohromady tým lidí, kterým osud těchto zvířat také nebyl lhostejný. Museli jsme garantovat úřadu v Rakovníku, že vše budeme financovat z vlastních zdrojů a teprve pak se úřednické ledy pohnuly a dočkali jsme se Rozhodnutí o odebrání zvířat, které je nezbytné pro skutečné odebrání ubohých tvorů do náhradní péče.
Naše organizace spolupracuje s jediným člověkem v republice, který se zabývá psychologií psů a dokáže socializovat agresivní psy zpět k životu s lidmi v rodině - panem Rudolfem Desenským (www.psycholog-psu.com), který souhlasil s tím, že všech 20 týraných psů poputuje nejprve do jeho péče a teprve následně po převýchově do adopce nebo do našeho útulku.
Bylo nutné u něho zafinancovat výstavbu nových 15 kotců, aby bylo možné psy z Krupé umístit do důstojných podmínek a začít se jim plně věnovat.
Protože jsme věděli že v objektu v Krupé jsou i divoká zvířata - lišky a divočáci, požádala jsem i záchranné stanice ochránců přírody o pomoc.
Dne 22.3. se akce opravdu uskutečnila, nebyla jednoduchá, zvířata jsme museli doslova vyprošťovat ze zatlučených prostor, kde žila v katastrofálních podmínkách ve vlastních výkalech některá bez světla, některá naopak bez jakéhokoliv přístřešku. Vodu měla k dispozici pouze tu, která se jim dostala z děr ve střeše, krmení dostávala např. v podobě celých mrtvých selat.
Ostatně můžete si udělat obrázek sami - viz fotodokumentace
článek z Mladé fronty Dnes ze 23.3. a další reportáž TV Nova Občanské Judo dne 13.4.2006 Reportáž TV Nova vysílaná 13.4.2006

17. 3. 2006

Dnes dorazil fax od pana Lubomíra Tomicy z MěÚ Rakovník, že probíhá správní řízení ve věci týraných psů a divokých zvířat v obci Krupá panem Stýblem. Pan Stýblo se domnívá že když zvířatům přijede 1x denně dát nažrat, že je to asi všechno, co zvířata k životu potřebují. Nepotřebují náhodou trochu volnosti ??? Veterinární péči ?? Vlídné zacházení ??? Potřebují mít dráty kolem krku ?? Musí být díky panu Stýblovi zdivočelá ?? Ne !! A proto se právě Liga na ochranu zvířat v Teplicích rozhodla celou záležitost řešit.

Tiskové zprávy

Muž z Krupé týrá své psy, obec nedokázala zasáhnout

08.03.2006 - (jum) - str. 01
Krupá - Dvaceti týraným psům z Krupé na Rakovnicku svitla naděje, že svůj život neprožijí hladoví v izolaci polorozpadlého domu a s železným řetězem kolem krku. O jejich záchranu se nyní snaží pracovníci teplické Ligy na ochranu zvířat.
Utrpení zvířat v Krupé se táhne už několik let, zástupci obce ani úředníci rakovnické radnice jim ale dosud pomoci nedokázali. V ruce přitom mají jasné stanovisko veterinářů, kteří potvrdili, že psi jsou v zuboženém stavu a jeví znaky týrání. Důvod, proč úřady psy majiteli nevzaly, je nedostatek peněz. "Zvířata jsem viděla o víkendu a byl to strašný pohled. Navzájem se požírají, kolem krku mají uvázané dráty a vinou týrání jsou nesmírně zdivočelí," řekla Zdeňka Horáčková z Ligy na ochranu zvířat.
Během dvou dní se jí podařilo najít pro psy nové útočiště. Zvířat se ujme psí specialista Rudolf Desenský, další část skončí v chomutovském zooparku. Stěhování zvířat i jejich následnou péči zaplatí liga.
Než se tak stane, musí rakovničtí úředníci vydat rozhodnutí o odebrání zvířat majiteli. "Musím znát přesný počet zvířat, která mají být odebrána, a mít i souhlas z místa, kam budou přemístěna. Je potřeba také požádat soud o vydání povolení k domovní prohlídce. Nemohu si dovolit vtrhnout na něčí pozemek a zabírat mu tam jeho majetek," řekla vedoucí odboru životního prostředí rakovnické radnice Alena Škoudlínová.
Slibuje, že řízení co nejvíce urychlí. Dříve než za deset dní to však určitě nebude. "Říkám těm úředníkům, aby si představili každý den, který by strávili s utaženým řetězem kolem krku. Odpověděli mi, že když to zvířata vydržela už roky, pár dní to ještě zvládnou," stěžuje si Horáčková.
Už zítra do Krupé zamíří úředník města společně s pracovnicí veterinární správy, aby znovu přesně spočítali počet týraných zvířat a předali jejich majiteli rozhodnutí o zahájení správního řízení. Doprovázet je kvůli bezpečnosti budou raději policisté.
Starosta Krupé Jiří Klátil doufá, že týraní psi a divoká prasata skutečně najdou lepší místo k životu. Tvrdí, že obec na jejich záchranu prostě nemá peníze. "Vážně jsme se snažili je od majitele odebrat. Jenže nám vyšlo, že pokud bychom se o ně měli postarat, stálo by nás to ročně přes sedm set tisíc korun. To jsou dvě třetiny rozpočtu obce," vysvětlil.
Alena Škoudlínová požádala ministerstvo zemědělství, aby problém s týranými zvířaty řešilo. "Změnu zákona nepřipravujeme," řekl mluvčí ministerstva Tomáš Loskot.

Poslední případy

Únor 2006:

Chovatel ze Skřivaně na Rakovnicku koně nekrmil a bil, zvířata utíkala do vesnice a ohrožovala lidi.

Březen 2005:

Děti našly v Kladně polomrtvou kočku, kterou kdosi surověl bil, zlomil jí dvě končetiny.

Březen 2004:

Nizozemský podnikatel na svém svém statku v Opočnici utýral k smrti prasata a býky. Pak uprchl, soud ho odsoudil k podmínce v jeho nepřítomnosti.
Regionální mutace| Mladá fronta DNES - střední čechy (střed)

Chtěl zvířatům pomáhat, teď vypadá jako tyran

Středočeské Deníky Bohemia - 10.3.2006
Krupá - Dvacet psů, dvě divoká prasata a šest lišek žije ve stísněných ruinách statku v Krupé na Rakovnicku. Zvířata jsou v různé zdravotní kondici. O případ se zajímají veterináři, Liga na ochranu zvířat i rakovnická radnice. Majiteli zvířat Jiřímu Stýblovi z Kladna hrozí jejich odnětí. "Nepodařilo se nám doručit Jiřímu Stýblovi oznámení o za- hájení řízení kvůli jeho zvířatům, odmítl dokonce podepsat i protokol o jejich kontrole," řekla vedoucí odboru životního prostředí rakovnické radnice Alena Škoudlínová ke včerejší kontrole počtů a stavu zvířat ve statku. Podobná situace se opakovala i po celý uplynulý rok. "Zvířata můj syn rozhodně netýrá, jídlo i vodu mají. Každý den za nimi z Kladna dojíždí. Mám obavy, aby nebyla po odebrání všechna utracena, proto je nechceme vydat," řekla Zdeňka Stýblová. Podle ní se na začátku 90. let počítalo, že by se ze statku stal útulek pro psy. Ze záměru sešlo, jenže mezitím už v něm žila odložená zvířata. "Často jsme je našli uvázaná u vrat nebo jsme je převzali od pozůstalých majitelů," pokračovala. První z kanců se do statku dostal jako nalezené sele. Druhého si padesátiletý invalidní důchodce Stýblo koupil. "Starám se o ně, jak mi to situace dovoluje. S pěti tisíci důchodu to lépe nejde," vyjádřil se k celé záležitosti Jiří Stýblo. S některými odbornými názory veterinářů dokonce souhlasí. "Ale úmyslně je netýrám," dodal. Liga na ochranu zvířat přislíbila rakovnické radnici s celým problémem pomoci. Divočáci a lišky by mohli být umístěni v zooparku v Chomutově. O psy má zájem chovatel z jiného regionu, který po radnici nepožaduje proplácení nákladů za umístění. Nezištný zájem chovatele by mohl radnici vytrhnout trn z paty.
MARTIN KRATOCHVÍL

Týraná zvířata opustí statek do několika dnů

11.03.2006 - (jum) - str. 01
Krupá - Dvacet psů, šest lišek a dvě divoká prasata. Takový počet zvířat našli ve čtvrtek odpoledne úředníci v polorozbořeném stavení v Krupé na Rakovnicku. Jejich majitel Jiří Stýblo je už několik let nechává žít uvázané na řetězech v hrozných podmínkách, často bez jídla a vody. Úředníci mu nyní týraná zvířata plánují odebrat.
"Šetření jasně potvrdilo počet zvířat, která na místě žijí. To je hrozně důležité. Potřebovala jsem mít v ruce naprosto aktuální údaje, abychom mohli vydat stanovisko. Jinak by tam některá zvířata musela i nadále zůstat," uvedla vedoucí odboru životního prostředí rakovnické radnice Alena Škoudlínová. Chovatel si rozhodnutí o správním řízení nepřevzal a odmítl i podepsat protokol o šetření. "Uvidíme, co bude dál," řekla chovatelova matka Zdeňka Stýblová. Podle ní se syn o zvířata stará, jak nejlépe umí. "Neexistuje, jeden den, aby za nimi nejel. Bydlíme v paneláku, jídlo mu lidi nechávají pro zvířata za dveřmi. Má ho pro ně dost," dodala.
Úředníci rakovnické radnice chtějí zvířata chovateli odebrat do několika dnů. V rukou mají zprávu pracovnice rakovnické veterinární správy, která jasněmluví o tom, že zvířata jsou týraná. Liga pro ochranu zvířat se zaručila, že se o zvířata postará. "Bohužel ještě mi schází souhlas z chomutovského zooparku, že si vezmou divočáky a lišky," řekla Škoudlínová.
Regionální mutace | Mladá fronta DNES - střední čechy (střed)

Týraná zvířata majiteli vzali

23.03.2006 - MARCELA JURKOVÁ
Rakovničtí úředníci předali psy, lišky a divoké prase do náhradní péče Lize na ochranu zvířat.
Krupá - Psi, lišky a divoké prase, které jejich majitel choval více než deset let zavřené v polorozpadlém statku v Krupé na Rakovnicku, získali včera nové domovy. Rakovničtí úředníci týraná zvířata majiteli i přes jeho nesouhlas odebrali a předali do náhradní péče Lize na ochranu zvířat. Ta pro zdivočelé psy připravila nové kotce v Ovčárech, ostatní zvířata si rozebraly záchranné stanice.
Jednoduché to však nebylo. Majitele Jiřího Stýbla nejprve ráno zajistili policisté, aby mu úředníci mohli předat rozhodnutí o umístění zvířat do náhradní péče. ,,Vyzvali jsme ho, aby zvířata vydal. Když to odmítl, měli jsme připravený exekuční příkaz, takže jsme si pro zvířata došli," vysvětlila postup vedoucí odboru životního prostředí rakovnické radnice Alena Škoudlínová. Vstoupit na pozemek dovolila úředníkům Stýblova matka.
V polorozpadlém stavení čekal úředníky i ochránce zvířat neradostný pohled. Některá zvířata byla uvázaná na řetězech, které se jim zařezávaly do krku, všechna žila ve vlastních výkalech, holubi byli zatlučeni v neprodyšných bednách a našli i zraněné káně. ,,Dostat se ke zvířatům bylo velmi obtížné. Většinu z nich jsme museli pomocí narkotik uspat nebo utlumit, abychom je mohli převézt do lepších podmínek.
Některá jsme odchytili do přepravek," uvedla vedoucí teplické organizace Ligy na ochranu zvířat Zdeňka Horáčková, která záchrannou akci zorganizovala. Potvrdila, že pro psy museli pracovníci ligy vybudovat speciální psinec, který je stál přes šedesát tisíc korun. "Ta zvířata žila dlouho ve smečce, byla psychicky týraná a zdivočela.
Někteří psi se vzájemně požírali. Nebylo možné je umístit rovnou do psích útulků. Nejprve se jim bude věnovat psycholog, který se na taková zvířata specializuje," vysvětlila. Přesto věří, že zvířata se dočkají nejen lepšího zacházení, ale v budoucnosti možná i nových domovů. ,,Lišky a divoké prase se stanou součástí expozice naší stanice. Chceme ji doprovodit i fotodokumentací, kde budou vidět podmínky, v jakých zvířata žila," poznamenal Jiří Neuman ze Záchranné stanice Pasíčka z Boru u Skutče.
Odebrání zvířat předcházely náročné přípravy úředníků. Ti už sice měli zprávu o týrání zvířat na stole více než rok, na jejich předání do náhradní péče ale neměli peníze. Hradit následnou péči o zvířata by podle platného zákona muselo město Rakovník ze svého rozpočtu. Nyní péči o zvířata zaplatí Liga na ochranu zvířat.
MARTIN KRATOCHVÍL

Vaše názory na tuto kauzu

23.03.2006 - MARCELA JURKOVÁ
Rakovničtí úředníci předali psy, lišky a divoké prase do náhradní péče Lize na ochranu zvířat.
Krupá - Psi, lišky a divoké prase, které jejich majitel choval více než deset let zavřené v polorozpadlém statku v Krupé na Rakovnicku, získali včera nové domovy. Rakovničtí úředníci týraná zvířata majiteli i přes jeho nesouhlas odebrali a předali do náhradní péče Lize na ochranu zvířat. Ta pro zdivočelé psy připravila nové kotce v Ovčárech, ostatní zvířata si rozebraly záchranné stanice.
Jednoduché to však nebylo. Majitele Jiřího Stýbla nejprve ráno zajistili policisté, aby mu úředníci mohli předat rozhodnutí o umístění zvířat do náhradní péče. ,,Vyzvali jsme ho, aby zvířata vydal. Když to odmítl, měli jsme připravený exekuční příkaz, takže jsme si pro zvířata došli," vysvětlila postup vedoucí odboru životního prostředí rakovnické radnice Alena Škoudlínová. Vstoupit na pozemek dovolila úředníkům Stýblova matka.
V polorozpadlém stavení čekal úředníky i ochránce zvířat neradostný pohled. Některá zvířata byla uvázaná na řetězech, které se jim zařezávaly do krku, všechna žila ve vlastních výkalech, holubi byli zatlučeni v neprodyšných bednách a našli i zraněné káně. ,,Dostat se ke zvířatům bylo velmi obtížné. Většinu z nich jsme museli pomocí narkotik uspat nebo utlumit, abychom je mohli převézt do lepších podmínek.
Některá jsme odchytili do přepravek," uvedla vedoucí teplické organizace Ligy na ochranu zvířat Zdeňka Horáčková, která záchrannou akci zorganizovala. Potvrdila, že pro psy museli pracovníci ligy vybudovat speciální psinec, který je stál přes šedesát tisíc korun. "Ta zvířata žila dlouho ve smečce, byla psychicky týraná a zdivočela.
Někteří psi se vzájemně požírali. Nebylo možné je umístit rovnou do psích útulků. Nejprve se jim bude věnovat psycholog, který se na taková zvířata specializuje," vysvětlila. Přesto věří, že zvířata se dočkají nejen lepšího zacházení, ale v budoucnosti možná i nových domovů. ,,Lišky a divoké prase se stanou součástí expozice naší stanice. Chceme ji doprovodit i fotodokumentací, kde budou vidět podmínky, v jakých zvířata žila," poznamenal Jiří Neuman ze Záchranné stanice Pasíčka z Boru u Skutče.
Odebrání zvířat předcházely náročné přípravy úředníků. Ti už sice měli zprávu o týrání zvířat na stole více než rok, na jejich předání do náhradní péče ale neměli peníze. Hradit následnou péči o zvířata by podle platného zákona muselo město Rakovník ze svého rozpočtu. Nyní péči o zvířata zaplatí Liga na ochranu zvířat.

Pozor na psí jídlo!!-Bojkot výrobků značky IAMS a Eukanuba

4. dubna 2008 v 18:20 Týrání zvířat
Bojkot výrobků značky IAMS a Eukanuba
Máte-li rádi psy a kočky,
nekupujte výrobky společnosti Iams
Obrázek šťastných psů pobíhajících na poli v reklamách společnosti Iams je na hony vzdálen od reality v laboratoři, kterou společnost Iams využívá k provádění výzkumu potravin. Tajná spolupracovnice organizace PETA působila v laboratoři a odhalila tyto skutečnosti:
• Dělníci se zmiňovali o psech, kteří leží mrtví ve svých klecích.
• Tmavé psí boudy podobné vězeňským kobkám, ve kterých je v létě vedro k zadušení a v zimě mráz.
• Psi donekonečna obcházejí svá malá vězení, trpí samotou a nudou.
• Psi naskládaní na studenou betonovou podlahu po zákroku, při kterém jim byly odstraněny velké části stehenních svalů.
• Hrdly psů byly prostrčeny hadice, aby byly nuceni polykat rostlinný olej.
• Psi s tak zanedbaným zubním kamenem, že kousání je pro ně bolestivé.
• Veterináři s neodpovídající kvalifikací a bez zkušeností v provádění invazivních zákroků.
Kupujte pouze potraviny pro psy zkoušené doma.
Naše spolupracovnice natočila zástupce společnosti Iams při návštěvě laboratoře. Viděli zvířata v těchto strašlivých podmínkách - a neudělali pro ně nic. Nereagovali dokonce ani na její prosby, že by psi měli dostat podložky na odpočinek, hračky a společnost, protože je zoufale potřebují.
K její hrůze ředitel laboratoře nařídil, aby psům byly odstraněny hlasivky, protože ho jejich vyděšené a osamělé štěkání popuzuje. Když organizace PETA zveřejnila toto svědectví, zástupci společnosti Iams lhali a tvrdili, že neměli vůbec ponětí, jaké jsou podmínky v laboratoři. Přitom ji pravidelně navštěvovali jejich vlastní zaměstnanci! Společnost Iams poté styky s laboratoří přerušila. Ovšem společnost Iams a její vlastník, společnost Procter & Gamble (P&G), stále obchodují s desítkami externích laboratoří, které mohou být právě tak špatné jako ta, ve které jsme provedli průzkum. Společnost Iams provádí také výzkumy na psech a kočkách na svém vlastním pracovišti, do něhož zástupcům organizace PETA zakazuje přístup.

Sadista zatím vraždí jen kočky

4. dubna 2008 v 18:18 Smutné,pravdivé příběhy

Sadista zatím vraždí jen kočky

Pozor! V kladenské čtvrti Švermov žije brutální sadistický psychopat! Vyžívá se v cizí bolesti, dělá mu radost, když může týrat a mučit živé bytosti.

Foto
Jeho zvrhlost zatím odnášejí kočky. Nikdo ale neví, kdy bude chtít vědět, jak se chová člověk, když se z něho strhává kůže, pověsí se za krk, zlámou se mu kosti, vymáchá se v hořlavině a pak zapálí. Přesně tohle totiž neznámý sadista udělal s kočkou, která mu naposledy přišla pod ruku.
Šílený psychopat žije zřejmě v kladenské ulici Hajníkové nebo jejím blízkém okolí. Už léta se tu ztrácely kočky, ale to, co se stalo nedávno, přesáhlo už všechny meze. "Veterinářem jsem osmnáct let, ale takovou hrůzu jsem viděl poprvé," řekl Blesku František Pochobratský, který ztýrané kočce v posledním tažení dal injekci z milosti.
Všechno začalo tím, že si děti všimly, jak těžce zraněné zvíře zalézá pod auto zaparkované v ulici Hajníkové. "Volaly hasiče, městskou policii a nakonec státní policii. Nikdo se ale kočkou nechtěl zabývat," řekla právnička Klára Slámová, která zastupuje Pražský spolek ochránců zvířat.
Děti volaly na pomoc dědečka jednoho z nich. To už bylo zvíře přimrzlé k ledu pod autem. Mladík ze sousedství kočku vysekal a odvezl ji k veterináři.
"Kočka musela být delší dobu zavěšena za krk. Během mučení jí pachatel vytrhával srst i s kůží, surově ji bil a přerazil jí levou zadní a pravou přední nohu. Ještě živou ji polil hořlavinou a zapálil," popsala zranění předsedkyně spolku na ochranu zvířat Hana Janišová.
Ochránci zvířat podali trestní oznámení na neznámého pachatele. "V něm jsme zdůraznili, že zcela jasné projevy těžkého sadismu naznačují, že pachatel může být nebezpečný i lidem," řekla právnička Slámová.
To potvrdil i psycholog Jan Cimický. "Vůbec není vyloučeno, že takového člověka omrzí svůj sadismus vybíjet na zvířatech a napadne ho zkusit to na lidech," varoval.

Sedmnáctiletému hrozí vězení za znásilnění feny

4. dubna 2008 v 18:15 Smutné,pravdivé příběhy
To je fakt čim dál tom horší,jak může někdo takhle ubližovat zvířatům..a už stim začínaj i "děti"...Fakt děs!!

Sedmnáctiletému hrozí vězení za znásilnění feny

Sedmnáctiletý Cory Williamson z Jižní Karolíny je stíhaný za znásilnění feny. Zvíře, které patřilo jeho sousedům, sexuální útok nepřežilo. Brutální případ z minulého víkendu popsala v úterý americká televize Fox Carolina News. Vzhledem ke své pestré minulosti může Williamson skončit ve vězení i na několik let.
22.6. 2005 11:30
CAMPOBELLO - "Seděli jsme s manželem na zahradě a povídali si. Klidné chvilky narušily podivné zvuky linoucí se ze dvora," popsala incident majitelka feny Sylvia Jonesová z městečka Campobello. Pachatele přistihla přímo při činu.
"Když jsem tam došla, měl stažené kalhoty a vykonával s naším psem sexuální styk, podobně jako by to dělal muž ženě," sdělila televizi.
Manželé mladíka od milované, teprve šestiměsíční feny násilím odtrhli. Následně zavolali policii, která agresora zatkla za vloupání a týrání zvířete. Těžce zraněnému psovi však nepomohl ani rychlý zásah zvěrolékaře. Zemřel na rozsáhlá vnitřní krvácení.
Sousedi hocha popisují jako nebezpečného psychopata. Williamson čelí vedle sexuálního útoku na psa i obvinění ze sexuálního obtěžování tříleté a třináctileté holčičky. Hrozí mu několikaleté vězení. Na trest zatím čeká ve vazbě. Lidé z Campobello nyní žádají, aby mu byl zakázán vstup do města a nařízená ústavní psychologická léčba.

Líbí x nelíbí

4. dubna 2008 v 18:13 Zamysli se
Líbí se ti tohle ??
A tohle?
Vivisekce
Vivisekce
Proč???
Obrazek
Obrázek
ČTI AŽ DOKONCE!!!
Děje se to každým dnem, každou minutou. Myslíš, že toto téma jde mimo tebe? Pak si na omylu, protože i kvůli tobě muselo projít stovky zvířat utrpením, mučením a smrtí. Jen se doma podívej, kolik máte doma kosmetických přípravků.....a ty všechny byly testovány na zvířatech.
Jak pomoci? Až budeš kupovat nový parfém, podívej, zda-li na něm nestojí ,,Tento přípravek nebyl testován na zvířatech." Až si budeš kupovat ten skvělý kabát z pravé kožešiny, zamysli se, jestli ti to stojí za to a jestli by nebylo lepší koupit třeba jen napodobeninu. Rozdíl se přece nepozná....
Proč kupují lidé pravé kožešiny? Ať už jsou to hadí, činčilové, liščí nebo jakékoliv jiné kožichy, lidé si tím dokazují svou moc, společenské postavení, bohatství.....ale opravdu obohatí pocit, že kvůli nim zemřela ubohá zvířata?
Podívej se na první fotografie a zodpovět otázku, jestli bys dokázal(a) ublížit tak roztomilým tvorům. Přece neklesneš na takovou úroveň, aby sis musel(a) dokazovat svou autoritu kožichy, jako to dělají některé z celebrit. Přitom to jsou ony, kdo mají moc přesvědčit lidi, jak je týrání zvířat ubohá věc, ale některé z nich to jen prezentují.
Co udělat??? Zkopíruj tento článek nebo vytvoř jiný a prezentuj ho na svých stránkách nebo rozesílej po emailu. Petice? Nemá to cenu, protože většina z nich skončí v odpadkovém koši.
Máš doma nějaké zvířátko? Skvělé, už si pro záchranu něco udělal(a), protože...........
.....tvůj domácí mazlíček mohl skončit i takhle:
Pro ty, kteří se chtějí podílet na záchraně aktivněji:
*nákup přípravků, které NEJSOU testovány na zvířatech na těchto stránkách:
*přispěj částkou na fond:
DMS
*Navštěvuj stránky:

Další Sb-Avrilka 302

4. dubna 2008 v 14:13 Spřátelené blogy
Další SB tentokrát o Avrilce..Uplně nej blog o ní!!Jestli jí máte rádi nebo se o ní chcete dovědět něco novýho určitě tam děte!!

Kristy bloček-SB

3. dubna 2008 v 16:46 Spřátelené blogy
Další spřátelík...je např o Egyptě tanci a nechybí ani zvířátka..určo doporučuju..xD

Sousedi tvrdí: Ti psi končí na pekáči!

3. dubna 2008 v 16:20 Smutné,pravdivé příběhy

Sousedi tvrdí: Končí na pekáči!

Kdo jim pomůže? Život v otřesných podmínkách prožívá zhruba dvacet psů na Přimdě na Tachovsku.
Jsou zavření ve skleníku, kde údajně čekají na smrt. Vietnamci hafany podle místních lidí chovají, aby je mohli jíst.
"Říká se, že si pejsky pěstují kvůli masu," uvedl starosta Přimdy Miloslav Kunt. "Jejich maso končí ve vietnamských restauracích," je přesvědčen zvířecí záchranář Karel Bobál. Starosta i místostarostka Marie Šperková chtěli psy zachránit už v úterý odpoledne. Vyžádali si pomoc policie a zvířecích záchranářů. Ti dorazili během chvilky.
Vše ale ztroskotalo na postoji státního veterináře. "Odmítl přijet," objasnila místostarosta Šperková. "Prokázat něco takového je téměř nemožné. Pokud je někdo při činu nenatočí nebo nevyfotí," hájil se veterinář František Korous. Slíbil, že se případem bude zabývat a kontrolu provede v pátek. "To už tam nemusí být ani jeden pes. Vietnamci se jich zbaví," utrousil Bobál.
Už včera Vietnamci strkali pejsky do malinkých klecí a manipulovali s přepravkami, které se nápadně podobají těm, ve kterých se vozí maso. "Zavřeli nám tržnice. Jsme bez práce. A když teď jezdíme dělat do Plzně, psi jsou u nás. Jsme takový psí útulek," utrousil jeden z Vietnamců.

Zhruba 20 psů žije v otřesných podmínkách ve skleníku
Zhruba 20 psů žije v otřesných podmínkách ve skleníku

Zabil psa jen proto aby uspokojil své chuťové buňky

3. dubna 2008 v 16:18 Smutné,pravdivé příběhy
Případ vyšetřuje zlínská policie.
K odhalení čtyřiašedesáti­letého muže pomohl až poslední případ ztraceného psa. "Filípek se nám zatoulal v sobotu odpoledne. Hned jsem se vydal ho hledat. Dostal jsem se až ke garáži pana Jaši, o němž se ve vztahu k psům po dědině už dlouho vypráví všelijaké řeči. Z garáže se ozýval podezřelý rámus, vtrhnul jsem tam a na ten pohled do smrti nezapomenu. Stál tam úplně opilý Jaša a za ním na háku visel zakrvácený Filípek. Hystericky se smál a povídá mi - no bóže, pes - v první chvíli jsem ho chtěl zabít, úplně jsem se tam složil," se slzami v očích ze sebe souká majitel psa, Alois Klačánek.
Incident nahlásil policii v sobotu kolem šesté hodiny odpoledne třiasedmdesátiletý muž. "Ten si nejdříve myslel, že se mu jeho šestiletý voříšek zatoulal. Později se ale od svědků dozvěděl šokující zprávu. Psa odvlekl a zabil jeden z místních obyvatel," sdělila zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková.
Po tomto zjištění byl majitel voříška v takovém šoku, že nebyl schopný dalšího šetření. Na místo vyšetřování proto policisté vzali jeho vnuka. "Zjistili jsme, že k tomuto případu opravdu došlo. Muž, který psa zabil, byl zřejmě pod vlivem alkoholu Dechovou zkoušku odmítl, ale ke všemu se přiznal. Psa prý zabil železnou tyčí," podotkla mluvčí.
Hlídka vše zadokumentovala a vyžádala si odbornou zprávu od veterináře. "Torzo pejska jsme poslali na speciální pitvu, ta by měla prokázat, zda byl pes stáhnut z kůže ještě zaživa. V takovém případě by muži hrozil až jednoletý trest. Šokující je, že podezřelý se sám přiznal, že psí maso chtěl použít ke konzumaci," potvrdila Bartíková. "Na základě ní se rozhodne, jestli bude muž potrestán za přestupek nebo za trestný čin. O ten by šlo v případě, že by muž psa týral," vysvětlila Bartíková. Dodala, že policisté, který případ prošetřují se s něčím podobným ještě nesetkala.

Sádlo pro astmatika

Manželka řezníka Jaši: "Ten pes tu lítal bez jakéhokoliv dozoru, chtěli jsme jeho sádlo dát panu Klačánkovi, protože má vnuka astmatika," rychle ze sebe vychrlila žena a zabouchla za sebou dveře.
"Jaša se už mnohokrát chlubil, že zabil psa, a že psí maso je výborné. Bral jsem to jako vtip, ale už tomu začínám věřit," sdělil v Lukově jeden starší muž, který však nechtěl prozradit své jméno. Podle dalších výpovědí místních pořádá bývalý řezník každou středu na dvorku soukromé zabíjačky. Policie nyní prověřuje, zda při nich postupoval v souladu s hygienickými normami.
Třiasedmdesátiletí manželé Klačánkovi jsou z činu jejich souseda zdrceni. "Chodil k nám pravidelně na nejrůznější oslavy, když měl manžel sedmdesátiny, složil mu dokonce oslavnou báseň, nechápu, jak nám teď mohl provést takovou zrůdnost. Filípka jsme měli od sťěňátka, byl doslova jako člen naší rodiny, nikdy nikomu neublížil, chodily si s ním hrát i cizí děti," líčí uplakaná Jarmila Klačánková. "Já už toho člověka nechci nikdy vidět, pro mě je to normální bezcitný vrah," uzavírá zdrcený Alois Klačánek a bezmocně hladí prázdný psí pelíšek.
DRASTICKÁ FOTOGALERIE !

Šestiletý kříženec Filip jako štěně

Majitel Alois Klačánek ukazuje Filípkův pelíšek

Zabitý pes připravovaný na konzumaci

Stars..nosící kožich x nenosící kožich

2. dubna 2008 v 18:38 Kožichy

:( :

Největší nepřítel organizace PETA je Jennifer Lopez.Na svůj kožich potřebuje hodně padlých zvířat
A takovéhle boty nosí Beyoncé a Britney:

:) :

A pravým opakem je Pamela Anderson,která za práva zvířat bojuje.A právě kvůli nim se svlékla ve výloze.Teď zrovna bojuje proti zabíjení opic a kuřat v síti KFC.

Pomozte..buť posílejte dál nebo si vytiskněte

2. dubna 2008 v 18:32 Jak pomoct
Tohle sem někde vyhrábla..Můžete si to zkopírovat a vytisknout nebo to posílat po meilu nebo prostě šířit!!...Ať uděláte cokoli pomůžete..Tak pls něco udělejte..xDNejčastěji používané testy

2. dubna 2008 v 18:22 Testování na zvířatech

Existuje řada pokusů na zvířatech, které jsou používány při testování kosmetického a toaletního zboží. Zde je výčet těch nejčastěji používaných.Test oční dráždivosti

Je znám také jako Draizův oční test a je používán ke stanovení akutní dráždivosti látky po přímé aplikaci do oka. Obvykle jsou používáni alespoň tři dospělí králíci pro test jedné látky. Každému králíkovi, který je znehybněn a při vědomí, je látka aplikována do oka, zatímco druhé oko slouží jako kontrola. Oko králíka produkuje mnohem méně slz než oko lidské a nemůže proto látku vyplavit z oka. To je jeden z důvodů, proč je používán právě tento druh zvířat. Králíci také nemají reflex mrkání, což usnadňuje aplikaci chemikálií. Během testu dochází k zakalení oka, zčervenání a otoku víček. Tvorba vředů a mokvání očí je popisována po 21 dnech po aplikaci jedné dávky. Zvířatům obvykle nejsou poskytnuty žádné bolest tišící prostředky.
Test kožní dráždivosti

Tento test je používán ke stanovení toxicity látky aplikované na kůži. Používáni jsou nejméně tři dospělí králíci nebo morčata pro test jedné látky. Test vyžaduje aplikaci zkoušené látky na jejich oholená a vrchní vrstvy pokožky zbavená záda. Po hodinách, dnech či týdnech se objeví známky zčervenání, otoků, zánětů, práskání kůže a tvorba vředů. Obvykle nejsou poskytovány bolest tišící prostředky.Akutní toxicita

Existuje několik různých typů testů toxicity. Test akutní toxicity stanovuje toxický účinek pro celé tělo po aplikaci jedné dávky. Obvykle se používá 15-30 potkanů na test jedné látky. Ta je podávána orálně, injekčně nebo inhalačně, obvykle opět bez bolest tišících prostředků. Zvířata jsou následně několik dnů pozorována. Mezi symptomy patří změny krevního tlaku, ztráta váhy, nadměrné slinění, poškození vnitřních orgánů, poruchy dýchání, křeče, krvácení z očí, nosu nebo konečníku, naježení chlupů, třes, průjem, koma a v některých případech také zvířata během testu umírají. Na konci pokusu jsou všechna zvířata usmrcena za účelem provedení pitvy.


Test teratogenity

Cílem tohoto testu je odhalit případné negativní účinky látek na vyvíjející se plod. Březím samicím je po dobu 10 dnů podávána zkoušená látka, poté jsou zvířata usmrcena a plod vyjmut. Následně jsou vyhodnocovány změny související s reprodukcí a vývojem plodu.

Test LD50 = Lethal Dose 50% (test toxicity na celé tělo)

Označení Lethal Dose 50% znamená v překladu "poloviční smrtelná dávka" a nazývá se tak jeden z nejkrutějších testů prováděných na různých druzích zvířat včetně koček a psů. Cílem je určit množství látky způsobující smrt poloviny pro test použitých zvířat. Vždy stejně početným skupinám zvířat jednoho druhu jsou postupně aplikovány různé dávky jedné látky a to tak dlouho, než je nalezeno množství látky, při kterém zemře polovina jedinců ve skupině. Závěry vyvozené pro člověka na základě tohoto testu velmi často neodpovídají skutečnosti, protože mezidruhové rozdíly ve vstřebávání látek, v jejich metabolismu a vylučování jsou značné.

Fototoxicita a fotosenzibilizace

Fototoxicita a fotosenzibilizace jsou takové reakce kůže na chemické látky, ke kterým dojde při působení světla. V testech fototoxicity se běžně používají malá prasátka, myši, krysy, potkani a králíci, ale pozorované reakce kůže jsou často kvantitativně i kvalitativně zcela odlišné od srovnatelných reakcí lidské kůže.

Blbej vtip!!

1. dubna 2008 v 14:28 Týrání zvířat
Tak tenhle obrázek je opravdu ubohej... jak si někdo může dělat srandu z přejetého králíčka?!

Majitelka chovné feny zastřelila dotírajícího psa

1. dubna 2008 v 14:27 Smutné,pravdivé příběhy

Majitelka chovné feny zastřelila dotírajícího psa

Ilustrační foto
Žena vytáhla na psa bubínkový revolver. Ilustrační foto. foto: Policie ČR
Kulkou vypálenou z revolveru vyřešila žena ve středu ráno problém se psem, který dotíral na její chovnou fenu. V obci Petrovice na Českobudějovicku vytáhla před nechtěným nápadníkem své čtyřnohé oblíbenkyně revolver a jeho touhu umlčela jednou pro vždy. Policisté případ zatím vyšetřují jako přestupek.
20. 3. 2008 09:56 - ČESKÉ BUDĚJOVICE
Vše se stalo po osmé hodině ráno. "Podezřelá žena není držitelkou zbrojního průkazu. Svým bubínkovým revolverem Flobert zastřelila psa křížence. Zbraň si pořídila před pěti lety v prodejně s loveckými zbraněmi," řekl mluvčí jihočeské policie Jaroslav Beran.
Doplnil, že žena na psa vystřelila proto, že dotíral na její chovnou fenu. Zbraň byla zaslána na balistickou expertizu k dalšímu posouzení odborníky. Případ zatím kriminalisté vyšetřují v rámci přestupkového zákona.
Žena si tento druh revolveru pořídila v době, kdy k tomu nebyl zbrojní průkaz potřeba.

"Balistická expertiza je nutná kvůli prověření, zda nebyla zbraň upravena. V takovém případě by bylo možné případ překvalifikovat na nedovolené ozbrojování," vysvětlil mluvčí policie skutečnost, proč je případ vyšetřován jako přestupek.